گفتگو با حاج محمود رمضانی پور ریاست محترم هیات فوتبال بندرانزلی

ramzani-pour-300x225

به بهانه سال نو به سراغ حاج محمود رمضانی پور رفتیم تا از اهم فعالیتهای هیات فوتبال در سالی که گذشت و برنامه های این هیات در سال نو مطلع شویم.
در ادامه گفتگوی وبسایت تخصصی فوتبال انزلی را با ریاست محترم هیات فوتبال بندرانزلی مطالعه می نمایید:

فوتبال انزلی: ضمن تبریک سال نو امیدواریم سال فوتبالی موفقی در پیش رو داشته باشیم.

بنده هم سال نو را به شما و همه همشهریان خوب انزلی تبریک می گویم و امیدوارم که سال خوبی برای مردم ایران و جامعه ورزش خصوصا انزلی چی ها باشد و بتوانند موفقیتهای بیشتری برای شهرمان کسب کنند.

فوتبال انزلی: لطفا از اهم فعالیتهای هیات فوتبال در سال گذشته بفرمایید.

همانطور که مستحضر هستید هیات فوتبال یکسری وظایفی دارد که مهمترین آن گسترش فوتبال در حوضه فعالیت خودش است که این را در قالب کمیته های مختلف داریم دنبال میکنیم و در سال ۹۳ هم در حد توان و بضاعت خودمان سعی کردیم که با همکاری همه دوستانی که در هیات فوتبال حضور دارند و کمک سایر ارگانها کارهای مفیدی در سطح شهرستان انجام بدهیم.
اهم فعالیتهای ما برگزاری مسابقات بوده در مناسبتهای مختلف، در قالب کمیته فوتبال ساحلی مسابقاتی که در سطح پیشکسوتان برگزار شد، مسابقاتی که در سطح مدارس فوتبال برگزار شد هم در فصل تابستان و هم در ایام دهه فجر و مهمترین فعالیت هیات هم برگزاری مسابقات لیگ بوده چه در سطح لیگ برتر که تیم محبوب شهرمان ملوان در آن حضور دارد به هر حال سعی کردیم همکاری ها و هماهنگی های لازم را انجام بدهیم تا شرایط برای انجام مسابقات مهیا باشد و مسابقات لیگ استانی هم که استحضار دارید تیمهای مختلفی در سطح شهرستان فعالیت دارند و برای مسابقات آنها نیز اعزام داور، اعزام ناظر، هماهنگی برای اجرای مسابقات، هماهنگی با هیات فوتبال استان اقداماتی بوده که انجام گرفته است.
در مجموع فکر می کنم برای اجرای برنامه های هیات در سال گذشته با توجه به بضاعتمان سال موفقی داشتیم و تا کنون همه گونه همکاری را با باشگاههای خودمان داشتیم و مسئولین کمیته ها هم فعالانه برخورد کردند و آنچه که در توانشان بود انجام دادند.

فوتبال انزلی: چه برنامه هایی در سال ۹۴ برای توسعه زیرساختها و پیشرفت فوتبال شهرستان از جهت سخت افزاری و نرم افزاری دارید؟

به جهت ساختاری تحولاتی که طی ۲-۳ سال گذشته انجام شده فکر میکنم حداقل کاری هست که انجام دادیم، سالن زنده یاد ربیعی احیا شده و کمیته های هیات ساماندهی و تجهیز شدند، مسئولین کمیته ها ثبات دارند، منتها ما به این قانع نیستیم و با توجه به شان فوتبال انزلی در سطح استان و کشور، باید هیات فوتبال هم رشد داشته باشد، باید ساختمان مستقلی داشته باشد و نگاه ما این است که بتوانیم در آینده این کار را انجام بدهیم که در این ارتباط صحبتهایی با مدیرکل ورزش و جوانان استان و شهرستان و همچنین فرماندار محترم انجام دادیم که مکانی برای ساختمان هیات فوتبال در نظر گرفته شود که پیگیر اعتبارات و بودجه آن هستیم که البته زمان بر است.
الان در بحث فضاهای آموزشی مشکل داریم، اگر تجمعی بخواهیم داشته باشیم با مربیان و پیشکسوتان و یا همایشی بخواهیم برگزار کنیم فضا نداریم و باید از سازمانها و ادارات دیگر درخواست کنیم که با توجه به سابقه فوتبال انزلی ما باید چنین فضایی در اختیار داشته باشیم.
انزلی با این سابقه ای که در فوتبال دارد متاسفانه هیات فوتبال به عنوان متولی فوتبال شهرستان یک زمین در اختیار ندارد که بتواند برای انجام مسابقات برنامه ریزی کند، زمینهای موجود همه مالک شخصی دارند که برای انجام مسابقات و فعالیتهای خود مانند مدارس فوتبال استفاده می کنند و در چنین شرایطی تیمها از ما انتظار برگزاری لیگ شهرستان را دارند، زمین ورزشگاه تختی هم که ورزشگاه پیری است و ما به سختی و با رای زنیهای مختلف توانستیم مجوز برگزاری مسابقات لیگ برتر را بگیریم و ناظرین اشکالات زیادی برای ورزشگاه تختی می گیرند که ما سعی کردیم این مشکلات را به حداقل برسانیم ولی این زیبنده شهر انزلی نیست، ما باید یک استادیوم استاندارد خوب داشته باشیم، در بسیاری از شهرها دیدم که فوتبال هم ندارند ولی در آنجا استادیوم استاندارد ۱۵ هزار نفری احداث شده که این خود یک درد است.
حالا انشااله فرماندار محترم آقای صفرنژاد که تازه تشریف آوردند این مساله را مد نظر قرار بدهند که پیگیر باشند حق جامعه ورزش و فوتبال شهرستان است که یک ورزشگاه استاندارد داشته باشند، همچنین این خواسته ما از نماینده محترم شهرستان است. ما ۲ راه حل داریم، راه اول احداث استادیوم در همان منطقه چراغ پشتان است که من شنیدم مشکلات و موانع زیست محیطی آن برطرف شده، اگر واقع مطلب به این شکل است که باید برویم دنبال اعتبارات آن و از وجود آقای نوبخت استفاده کنیم که خودش گیلانی است و به اعتبار و قدمت ملوان آشنایی و علاقه دارد که البته این از برنامه های مصوب گذشته بود و فقط مشکل زیست محیطی مانع کار شد و حالا پیگیری این موضوع مستلزم یک اراده شهری است و مسئولین شهری اعم از نماینده محترم، ریاست محترم شورای شهر، فرماندار محترم و بقیه مسئولین همه باید با هم بخواهند تا این کار صورت بگیرد. اگر واقعا این کار عملی نبود و همه راهها بسته شد حداقل بیاییم و همین استادیوم تختی را استاندارد کنیم و فاز به فاز به روز کنیم.
اگر استادیوم جدید احداث شود که اتفاق بسیار خوشایندی برای فوتبال شهرستان خواهد بود و ما میتوانیم زمین تختی را چمن مصنوعی کنیم تا در طول سال مسابقات مختلف بر روی آن انجام شود که انزلی می طلبد حتما دو ورزشگاه داشته باشد.
پیگیری این موارد از برنامه های هیات فوتبال در سال جدید است و یک مورد دیگر هم بحث ورزش محلات است که قصد داریم با همکاری شهرداری آن را قانونمند کنیم و تقاضایی که از شهردار محترم و شورای شهر دارم این است که پارکهایی که احداث شده و وسایلی برای ورزش عموم تعبیه گردیده در کنار آن محوطه ای فنس کشی شده ایجاد شده است که کفپوش آن آسفالت است و هیچ کاربردی ندارد در حالی که به راحتی میتوان با ایجاد چمن مصنوعی بیشترین استفاده را از این زمینها کرد که هم می تواند درآمدزا باشد و هم می تواند ورزش محل را پویا کندو مدارس فوتبال را در محلات رونق بدهد و ما هم می توانیم برای مربیان پیشکسوت خودمان ایجاد اشتغال کنیم، قبلا هم رونق فوتبال انزلی به دلیل فوتبال در محلات بود و مسابقاتی که بین محله ها انجام میشد و الان هم ما می توانیم این کار را انجام بدهیم در صورتی که این امکانات فراهم شود.

فوتبال انزلی: شما بعد از انتصاب به عنوان رئیس هیات فوتبال انزلی، زمین ساختمان هیات را جنب سالن بوکس کلنگ زدید اما تا کنون هیچ کاری صورت نگرفته، علت چیست؟

من خیلی تمایل داشتم که آن کار را ادامه بدهم و این توان را هم داشتم اما متاسفانه این اراده از سوی سایر نهاد ها که برای تامین اعتبار روی آن حساب کرده بودیم وجود نداشت، ما قرار بود مطالباتمان از باشگاه ملوان را بگیریم که هنوز اتفاق نیفتاده و این کلنگ زنی از آن جمله کلنگ زنی هایی بود که بی سرانجام ماند و چون ما دیدیم که نمیتوانیم آن را احداث کنیم مکان فعلی را آماده کردیم که اگر یادتان باشد اینجا مخروبه ای بیش نبود و ما توانستیم اینجا و خود سالن را به نوعی آباد کنیم.

فوتبال انزلی: با نزدیک شدن به مراسم سالگرد مرحوم قایقران و با توجه به اینکه مسابقه ملوان و پیکان در همان روز به انجام میرسد چه برنامه هایی برای این مراسم در نظر گرفته شده است؟

اولا جا دارد یادی کنیم از مرحوم سیروس قایقران که اسطوره ورزشی است هم برای شهر انزلی هم استان گیلان و هم کشور و حتی در آسیا شناخته شده است و بنده هم این توفیق را داشتم که در تیم جوانان گیلان مدتی با ایشان هم بازی بودم.
درگذشت مرحوم قایقران برای همه ما ضایعه بزرگی بود اما حرکتی که انجام شد و برگزاری مراسم سالگرد و همایش که هر سال برگزار میشود فرصتی برای شهر انزلی به وجود آورد، همگان انزلی را با زیباییهای طبیعی آن و باشگاه ملوان می شناسند و مراسم مرحوم قایقران هم باعث شده تا از سراسر کشور بیایند و در این مراسم شرکت کنند و این برای ما یک فرصت هست که باید از این فرصت استفاده کنیم، ما به این بهانه از بهترینهای سال ورزشی و فوتبالی در همایش قایقران تقدیر می کنیم که خودش ارزشمند است.
امسال هم ۳ برنامه تدارک دیده شده، همان روز هجدهم که مصادف با سالگرد قایقران هست مطابق برنامه باید دیدار ملوان و پیکان برگزار شود و به همین دلیل مراسم مزار را نمی توانیم در این روز برگزار کنیم، ساعت ۲۰ روز هجدهم همایش مطابق سالهای گذشته در سالن ارشاد برگزار می شود و مراسم مذهبی سر مزار روز پنج شنبه بیستم فروردین ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد و برنامه سوم دیدار دوستانه بین پیشکسوتان باشگاه ملوان و پرسپولیس تهران است که روز جمعه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷ در استادیوم تختی برگزار می شود و قرار بر این هست که پیشکسوتان سرشناس پرسپولیس و همبازیان مرحوم قایقران در تیم ملی در این دیدار حضور داشته باشند.
جا دارد افراد خیری که می توانند کمک کنند تا این مراسمات با شکوه تر و در شان نام زنده یاد قایقران برگزار شود پیش قدم شوند، البته منطقه آزاد هم کمک کرده و تهیه پوستر، بنر و تندیس ها را برعهده گرفته است و مسئولین شهر هم هرکدام قولهایی داده اند که امیدواریم انجام شود.

فوتبال انزلی: احداث چمن مصنوعی استاندارد در ۵ شهر گیلان که از مصوبات سفر ریاست جمهوری بود در ۴ شهر به انجام رسید اما در انزلی به عنوان قطب فوتبال گیلان این مهم انجام نگرفت، بفرمایید علت چه بود و بودجه این مصوبه چه شد؟

البته پاسخ به این سوال از وظایف هیات فوتبال نیست، ما و آقای نریمان یوسفی پیگیر این قضیه بودیم، متولی این قضیه اداره ورزش است که ما بارها و بارها با آنها نامه نگاری کردیم، متاسفانه جانمایی که باید انجام میدادند ندادند، زمین باید به موقع معرفی می کردند که نکردند و به همین علت ما آن بودجه را از دست دادیم و در شهرهای دیگر این زمین چمن مصنوعی احداث شد، البته زمانی بحث زمین استادیوم هم مطرح شد و ما هم نظر مساعد دادیم که پیشکسوتان مخالفت کردند و گفتند بهتر است دیدارهای ملوان روی چمن طبیعی انجام شود، البته نگهداری زمین طبیعی بسیار مشکل و هزینه بر است.

فوتبال انزلی: مشکلاتی که سر راه تجهیز و نوسازی استادیوم تختی وجود دارد چیست و چرا این کار انجام نمی شود؟

اشکالاتی که ناظرین از ورزشگاه تختی گرفتند حدود ۱۵-۱۶ مورد بود، در زمانی که نیروی دریایی و منطقه آزاد ملوان را ساپورت مالی می کردند و آقای صالح نیا مدیرعامل باشگاه بودند زحمات خیلی زیادی کشیدند که من شاهد زحمات ایشان بودم و اشکالات را به حداقل رساندند، شاید چیزی حدود ۷۰% راه را طی کردند، قبلا میکسدزون نداشتیم، اتاق خبرنگاران نداشتیم، رسانه نداشتیم ولی ورزشگاه ما به دلیل قدمت زیاد اشکالات ساختاری دارد، مثلا میگویند باید ۴ درب خروجی داشته باشیم یا به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱ سرویس بهداشتی داشته باشیم. البته امسال هم یکسری کارها انجام شد که نیمه تمام ماند مثلا رنگ آمیزی نیمه تمام ماند، سرویس بهداشتی را شروع کردند که نیمه تمام ماند، قرار بود جایگاه گویندگان و گزارشگر را درست کنند که نیمه تمام ماند، یکسری کارها انجام شده که جا دارد تشکر کنیم از باشگاه ملوان و مسئولین شهر اما یک بخش زیادی از کار هم مانده است و خود هیات فوتبال هم بودجه ای ندارد که بتواند این کارها را انجام بدهد علیرغم همه اینها ما همکاری لازم را داشتیم و تا آنجا که در توانمان بود کمک کردیم مثلا طی همه این سالها که از احداث استادیوم گذشته یک آبگرمکن در رختکن خود تیم ملوان نبود که بازیکنان بعد از بازی دوش بگیرند و ما امسال آبگرمکن را نصب کردیم به هر حال یکسری اشکالات وجود دارد که دست هیات فوتبال نیست، اگر یک بودجه ای به ما بدهند و از ما بخواهند که انجام بدهیم ما همه اینها را به راحتی آباد می کنیم.
الان یکی از دغدغه های ما همین زمین ورزشگاه است که همه سرمایه ما است و تمام هزینه های میلیاردی که برای باشگاه انجام می شود باید ثمره آن در همین زمین نمود پیدا کند، ما بارها به مسئولین محترم باشگاه ملوان گفتیم شما هرچقدر که بخواهید هزینه کنید این زمین نهایتا ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بیشتر هزینه ندارد که به اندازه پول ۱ بازیکن است، اما نگاهی که مسئولین باشگاه دارند این است که مسئولین شهرستان و استانی باید در این قضیه کمک کنند که آنها هم همچین هزینه ای نمی کنند. به هر حال اگر می خواهند این زمین را احیا کنند باید فردای پایان مسابقات دست به کار شوند تا زمان از دست نرود در غیر این صورت کار اصولی نمی شود انجام داد و با شروع مسابقات فصل بعد به مشکل بر می خوریم.

فوتبال انزلی: بندرانزلی در دهه های گذشته دارای تعداد زیادی باشگاه و تیم فوتبال بود که ملوان از بازیکنان نخبه آن تیمها استفاده می کرد نقاط ضعف خود را پوشش میداد، چرا امروز در شرایطی که اکثر شهرهای استان دارای چند تیم فوتبال هستند در قطب فوتبال شمال فقط یک تیم ملوان در رده بزرگسالان فعال است؟

بله من خودم شاهد بودم که در دهه ۶۰ با اینکه زمان جنگ بود ما حدود ۱۲-۱۳ باشگاه و تیم فوتبال در بندر انزلی داشتیم که در لیگ استان هم می درخشیدند و هرکدام کارخانه تولید بازیکن بودند، بعد که پول وارد فوتبال شد و هزینه های تیمداری بالا رفت کم کم این باشگاهها محدود شدند یا از بین رفتند و علت اصلی این قضیه هزینه های بالا بوده که همین الان هم تیم ملوان نوین را باشگاه ملوان گاهی به تن می گیرد و گاهی نمی گیرد و می گویند نگاه اول ما به لیگ برتر است که این درست اما باید نگاهی به پشتوانه سازی هم داشته باشند و اصلا تیم ملوان نوین به همین منظور تشکیل شده است.
ما در سال گذشته در جلسه ستاد قایقران یک خواهشی داشتیم از مدیران کل ادارات مانند شیلات و گمرک که اگر تیم بزرگسال خرج دارد شما تیمهای پایه را تحت پوشش بگیرید،ما پیشنهاد دادیم و پیگیر هم هستیم اما نمی توانیم اجباری در این زمینه داشته باشیم، آنها می گویند که ما بودجه ای برای هزینه کرد این تیمها نداریم و طبق آیین نامه فقط برای ورزش کارکنان خودمان میتوانیم هزینه کنیم، حتی الان تیمهای بنادرودریانوردی و گمرک که تیمهای پایه را تحت پوشش دارند به نوعی یک شرکت جانبی تاسیس کردند و از آن طریق پرداختند به تیمهای پایه. در شیلات هم دوستانی که آنها هستند از جمله آقای نجارمحله باید توجه بکنند، آنها مدرسه فوتبال دارند، زمین خیلی خوبی دارند و میتوانند با همیاری آنجا تیم جوانان و نوجوانان تشکیل بدهند، یک مقدار اراده خود افراد هم هست که باید به مسئولین اداره مربوطه خود پیشنهاد بدهند، جهت بدهند. باشگاه شاهین هم خوشبختانه امسال قصد دارند در رده تیمهای پایه تیمداری کنند.
یک نگاه ویژه ای هم باید به تیمهای پایه ملوان باشد، ما احترام زیادی برای آقای محجوب قائلیم و ایشان خیلی زحمت کشیدند اما با همه مشکلاتی که هست و ایشان دارند به تیم بزرگسال کمک میکنند باید یک مقدار توجه بیشتری به تیمهای پایه بکنند که اینها باید آینده ملوان را بسازند، باید ابزار برای آنها مهیا شود که مربیانشان کمتر دغدغه داشته باشند، حالا می توانند از اسپانسرهای محتلف و افرادی که در داخل شهر تمایل به ساپورت مالی این تیمها دارند استفاده کنند. در عین حال اشکالی که در فوتبال کشور می بینم سیاست یک بام و دو هواست که در بعضی جاها به بدنه دولت وصل است و از بودجه دولت ارتزاق می کنند، بعضی دوستان امکانات و آکادمی فولاد خوزستان را مثال می زنند اما اگر ما هم از کارخانجات بزرگ دولتی استفاده می کردیم می توانستیم چنین امکاناتی را ایجاد و مدیریت کنیم، در حال حاضر تنها باشگاه خصوصی در لیگ برتر تیم ملوان است.

فوتبال انزلی: چه خواسته ای از مسئولین شهری دارید؟

اولین خواسته من از نماینده محترم،فرماندار محترم،ریاست محترم شورای شهر و مسئولین اجرایی این است که پیگیر مساله استادیوم جدید باشند، دومین خواسته بحث احداث چمنهای مصنوعی واینکه کمک کنند برای احداث یک ساختمان مجهز برای هیات فوتبال، یا اینکه یک مجتمع اداری احداث کنند که همه هیاتهای ورزشی در آن مجتمع اسکان یابند به طوری که خوابگاه و سالن آمفی تئاتر داشته باشد که همه هیاتها بتوانند از آن استفاده کنند.
ما پیشنهاد دادیم در محل استخر مخروبه که ظاهر نامناسبی هم پیدا کرده چمن مصنوعی برای فوتبال ۷ نفره احداث شود که با بودجه ای که نماینده محترم شهرستان پیش بینی کرده قرار است ساخته شود تا هم زیباسازی انجام شود و هم از این فضا استفاده بهینه بشود.

فوتبال انزلی: آیا سهم شهرستان از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات و بلیط فروشی که از طرف فدراسیون در اختیار هیات استان قرار می گیرد پرداخت شده است؟

هیات فوتبال استان نسبت به گذشته عملکرد بهتری دارد و من باید تشکر کنم از آقای الماسخاله که همکاری لازم را با ما دارند و این واقعیت را همه پذیرفتیم که تنها تیم لیگ برتری شمال کشور ملوان است و همه باید کمک بکنیم، آقای الماسخاله هم با همین دیدگاه نگاه می کنند و عمل هم می کنند ولی ما انتظارمان بیشتر است، با توجه به ظرفیت فوتبالی شهرستان و کارهای اجرایی که اینجا داریم، ۶-۷ تیم لیگ برتری را داریم باید نگاه ویژه ای به انزلی داشته باشند. یک دیدگاهی هم آقای الماسخاله دارند این است که ما باید از درآمدهای حاصل از تیم لیگ برتری ملوان به هر ۱۵-۱۶ شهر تابع استان خصوصا شهرهایی که فوتبال در آنجا ضعیف تر است کمک کنیم که البته ما میگوییم درست است که باید به آنها کمک شود ولی حق انزلی بیش از این است و دنبال این مطالبات هم هستیم.
مطلب مهم دیگری که باید عرض کنم در مورد چند دیداری که به صورت رایگان برگزار کردیم این کار با پیشنهاد یکی از سایتها بود که ما آن را به اطلاع آقای محجوب رساندیم و ایشان هم قبول کردند منتها الان در اجرای آن ما به مشکل برخوردیم و سازمان لیگ طی نامه ای ما را از این کار بازداشته و تاکید کرده اند که به هیچ وجه نباید مسابقات به شکل رایگان برگزار شود و اگر باشگاهی هم میخواهد مسابقه را رایگان برگزار کند باید بلیط را از هیات فوتبال خریداری و دریافت کند و در اختیار هوادارانش قرار دهد، این از مشکلاتی است که به وجود آمده و هیات فوتبال برای چند دیداری که به صورت رایگان برگزار کرده از سوی سازمان لیگ زیر سوال هست، ما نامه هایی که از سوی سازمان لیگ آمده به باشگاه ملوان منعکس خواهیم کرد تا تدبیری بیندیشند. ما همه گونه همکاری را انجام میدهیم اما در نهایت خودمان زیر سوال می رویم به عنوان مثال تعداد صندلی های نصب شده در ورزشگاه تختی انزلی ۸۷۰۰ عدد است که به غلط بعضی رسانه ها می گویند ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری انزلی، در بازی ملوان و سپاهان که همه رایگان به ورزشگاه آمدند و من فکر میکنم چیزی حدود ۶۵۰۰ نفر جمعیت در آن روز داشتیم که ما برای اینکه باشگاه هزینه کمتری متحمل شود به ناظر اعلام کردیم حدود ۵۵۰۰ نفر، در حالی که از ما انتظار دارند از این هم کمتر بگوییم مثلا اگر ما بگوییم ۲۰۰۰ نفر خودمان زیر سوال می رویم و ناظر بر اساس آنچه خودش می بیند و تخمین میزند در برگه اش ثبت میکند.
بنابراین بر اساس نامه ای که از سازمان لیگ آمده از بازی آینده یعنی ملوان و پیکان به هیچ وجه تماشاگران نمیتوانند رایگان وارد ورزشگاه بشوند مگر اینکه خود باشگاه بلیطهای سازمان لیگ را از هیات فوتبال خریداری کند و در اختیار هوادارانش قرار دهد.

فوتبال انزلی: در مورد راه اندازی بوفه مرکزی استادیوم توضیح بفرمایید؟

از ایراداتی که گرفتند این بود که نباید دست فروشها بدین شکل وارد استادیوم شوند و باید یک بوفه مرکزی داشته باشید، ما سال گذشته را گذاشتیم برای اطلاع رسانی، پرده زدیم، تبلیغات کردیم و امسال بوفه را به مزایده گذاشتیم که امسال یک نفر در این مزایده برنده شد و در مجموع این کار بر اساس ابلاغیه سازمان لیگ بوده و ما ملزم به انجام آن بودیم، ضمن اینکه آن مبلغی هم که از مزایده گرفتیم حدود ۷ میلیون تومان صرف راه اندازی و کاشی کاری بوفه شد و بیش از ۸ میلیون هم هزینه یخچال و وسایلی شد که در بوفه قرار دادیم و در واقع سرمایه ای شد برای همان فرد.

فوتبال انزلی: مشکل اسکور بورد استادیوم چیست؟

اسکوربورد یک مشکل اساسی دارد و آن کابلی است که باید از اسکور بورد تا اتاق کنترل برود که باید فیبر نوری باشد که حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد و هرچه ما اصرار کردیم این بودجه را در اختیار ما نگذاشتند، البته چون زمین در اختیار باشگاه ملوان است قانونا هزینه های جانبی مانند اسکور بورد هم بر عهده باشگاه است البته ما هم همکاری میکنیم و چند بار در همین مورد با باشگاه مکاتبه کردیم.

فوتبال انزلی: با توجه به وجود چندین باشگاه در سطح شهر که در رده تیمهای پایه فعالیت دارند چرا لیگ انزلی در این رده های سنی برگزار نمی شود؟

ما برای مدارس فوتبال داریم این کار را انجام می دهیم که برای تیمهای دارای مجوز ۲ بار در طول سال مسابقاتی را برگزار می کنیم، یکی در فصل تابستان که فستیوال گراس روتز را برگزار می کنیم و در ایام دهه فجر نیز مسابقات سالنی برگزار می کنیم، اما برای جوانان و نوجوانان ما هم خیلی دوست داریم که مسابقات لیگ انزلی را برگزار کنیم منتها ما مشکل زمین داریم و علاوه بر آن بحث عوامل اجرایی و داوری و آمبولانس هست که باید بررسی شود، ما نمی توانیم کاری را شروع کنیم و وسط کار بمانیم، قرار شد در سال ۹۴ جلسه ای داشته باشیم با مسئولین و مربیان تیمها تا بیایند و داشته های خودشان را اعلام کنند که در صورت امکان مسابقات را به شکل رفت و برگشت بگذاریم در زمینهای اختصاصی یا تحت اجاره خود تیمها، چون تنها زمینی که هیات می تواند برای مسابقات در اختیار بگذارد همین زمین شماره ۲ استادیوم است که بازی در این زمین باید به شکل ۷ نفره انجام شود، در مجموع ما هم تمایل داریم در صورت فراهم شدن شرایط و آمادگی تیمها این مسابقات را برگزار کنیم.

فوتبال انزلی: تعدادی از مربیان تیمهای شهر گلایه هایی داشتند مبنی بر اینکه هیات فوتبال آنطور که باید و شاید از تیمهای شهر حمایت نمی کند که گاها منجربه اعلام آرایی به ضرر تیمهای شهر می شود.چه نظری در این باره دارید؟

این انتقاد است و ما هم انتقاد را می پذیریم هرچند که فکر نمی کنم هیات فوتبال در این زمینه کوتاهی کرده باشد، بحث هماهنگی ها با خود باشگاه است، هماهنگی با نیروی انتظامی و هلال احمر یا هر ارگانی که بخواهد آمبولانس در اختیار بذارد مطابق آئین نامه با خود باشگاه است و هیات فوتبال به خاطر تسهیل در کارها این هماهنگی را انجام می دهد، در موردی که برای تیم گمرک اتفاق افتاد البته نه اینکه آمبولانس نرفته باشد بلکه با تاخیر در محل حاضر شد منتها تیم میهمان زرنگی کرد و با ناظر هماهنگ کردند و سریع جمع کردند و رفتند در حالی که بعضا جایی بوده که آمبولانس حضور نداشته و با ماشین شخصی مسابقه را به انجام رساندند البته این شاید درست نباشد اما در همه جا و برای همه تیمها قانون باید به یک شکل اعمال شود، به هرحال این مورد یک استثنا بود که به خاطر اختلاف نظری که با هلال احمر پیش آمده بود هماهنگی انجام نگرفت و ما آمبولانس خصوصی فرستادیم که با تاخیر رسید، ما نامه هم زدیم به هیات استان تا تجدید نظری داشته باشند، ما به هر حال چندین تیم لیگ برتری داریم که گاهی چند مسابقه همزمان برگزار می شود ضمن اینکه آمبولانس ها باید در سطح شهر به مردم سرویس دهی بکنند.
از مواردی که باید در سال ۹۴ پیگیری شود استاندارد سازی باشگاهها است چون برخی باشگاهها هیچ دفتر و ساختاری ندارند و به یک پوشه خلاصه می شوند، اینها باید حتما چارت تشکیلاتی خودشان و زیر ساختهایشان را درست کنند که ما پیگیر هستیم.
در مورد تقدیر از مربیان برتر هم ما سعی کردیم به بهانه های مختلف این کار را انجام بدهیم، همین مراسم همایش قایقران ما حدود ۳ سال است که با همراهی اداره ورزش و آقای نادم تقدیر می کنیم از برترینهای فوتبال سال که فقط ملوان را هم نمی بینیم و تیمهای مختلف را در نظر داریم.همچنین با تمامی مربیانی که باید ارتقای درجه بگیرند را در جدولی داریم و تا کنون چندین بار همینجا کلاسهای ارتقای مربیگری برگزار شده، کلاسهای داوری انجام شده است.

فوتبال انزلی: صحبت پایانی؟

ما تیم خوبی در هیات فوتبال داریم که دوستان علاقه مند و عاشق به کار هستند و در حد توان دارند کارهایشان را انجام می دهند و ارتباط خوبی هم بین هیات فوتبال و اصحاب رسانه هست و امسال یکی از برنامه های ما راه اندازی سایت هیات فوتبال هست، هر کاری که انجام شده با همراهی همه بوده و بسیاری هم کار نکرده وجود دارد که باید برویم به دنبالش از همراهی شما هم تشکر می کنم که نگاهتان فقط به ملوان نیست و اخبار سایر تیمها را هم پوشش می دهید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*