پیام رئیس هیئت

Ramezani

بنام یگانه خالق هستی بخش

دانش ، دوستی ، بردباری نیکو ، درستکاری از امتیازات صاحبان اندیشه و خرد است.

امام علی «ع»

امروزه در جهان، ورزش به وسیله ای مبدل گردیده که انسان ها را با هم متحد و آشنا نموده ، و بین آنها دوستی و مودت برقرار کرده است ، در این خصوص ورزش فوتبال به عنوان یکی از پر طرفدارترین ورزشهای جهان در جوامع ، ویژه و ممتاز می باشد ، کشور ایران نیز از این قائده مستثنی نمی باشد.

ورزش فوتبال در زندگی بسیاری از ایرانیان نفوذ کرده و بسیاری فوتبال را پرطرفدارترین ورزش در ایران می دانند.

اما فوتبال در بندر انزلی که به عنوان نگین بنادر شمال کشور می باشد ، با زندگی رومزه و کار مردم عجین شده است. کوچه پس کوچه ها ، زمین های خاکی ، سواحل خیس و ماسه ای دریای خزر در شهرستان بندرانزلی مهد پرورش بازیکنان بزرگی به فوتبال کشور در تمام دوران ها بوده، که از آن جمله  می توان کاپیتان اسبق تیم ملی و  مرد اخلاق فوتبال ایران « مرحوم سیروس قایقران » را نام برد.

اکنون بندرانزلی به عنوان یکی از خاستگاه های فوتبال ایران بیش از پیش در تلاش است تا این ورزش دلپذیر را در شاخه های مختلف : فوتبال ، فوتسال ، فوتبال ساحلی در بین زنان و مردان این شهر فوتبال خیز هویدا سازد.

شهرستان بندرانزلی با بیش از ۸ باشگاه ورزشی در رده های مختلف ، در لیگ های استانی و کشوری فعال می باشد و در واقع می توان بندرانزلی را قطب ورزشی فوتبال گیلان نامید. از این باشگاه های فعال ، می توان ملوان را نام برد که یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین تیم فوتبال ایران محسوب می گردد.

در خصوص آموزش فوتبال ، این شهرستان در رده های مختلف دارای مدارس فوتبال دائمی ویژه زنان و مردان می باشد بنحوی که این شهرستان الگوی برتر بازیکن ساز در استان گیلان و به عبارتی در کشور است.

امید است بتوانیم با همیاری و همدلی مربیان ، داوران فعال و همه زحمت کشان فوتبال این شهرستان ، گام های مهمی در جهت عزت و عظمت فوتبال بندرانزلی و استان گیلان برداریم.

محمود رمضانی پور

رئیس هیئت فوتبال شهرستان بندرانزلی